Redakcja UKRAiNA.net.pl

iNFORMACYJNY SERWiS GOSPODARCZY

 

  O NAS

 

Galeria dnia

 

 

 

 

 

 

Galeria dnia

 

NASi PARTNERZY

Gwarancje ubezpieczeniowe Adler Brokers

 

Podróże do Rosji

 

 

 

 

Galeria dnia

 

zaktualizowano 2007-11-07           UKR   |    PL

  SERWiS   ARCHiWUM  |  KURSY WALUT  |  BANK OFERT 

 

 

 

Serwis Gospodarczy www.UKRAiNA.net.pl istnieje od 2001 roku.


"Pomarańczowa Rewolucja" zmieniła oblicze Ukrainy zarówno społeczne, jak polityczne i gospodarcze. Zmieniła zdecydowanie postrzeganie jej w świecie - w Europie i na kontynencie amerykańskim, zyskała duży mandat zaufania i uznania. Zmieniła też nasz punkt widzenia tego kraju - nastąpiło zbliżenie, i to najcenniejsze zbliżenie, bo między pojedynczymi ludźmi, a nie strukturami państwa.


To zbliżenie wkrótce powinno owocować na niwie kontaktów gospodarczych.


Prawdą jednak zostaje, że wiedza na temat rynku ukraińskiego, jego potencjale, możliwościach oraz zachowań w sferze biznesu, potrzebach konsumentów jest w Polsce raczej nikła.


Tę informacyjną lukę stara się zapełnić od 4 lat nasz Serwis UKRAiNA.net.pl. Dostarczamy na bieżąco wiadomości o tendencjach panujących na rynku, niszach, przedstawiamy analizy branż, zmiany w przepisach, zainteresowanie różnych firm poszczególnymi sektorami gospodarki oraz ich inwestycje. Zamieszczamy informacje praktyczne i unikalne w polskich mediach na temat Ukrainy, dając czytelnikowi możliwość zorientowania się w aktualnym stanie rzeczy i obranie własnego kierunku działań na tym rynku podpartego rzetelną wiedzą.


Usługi redakcji dotyczące ukraińskiego rynku:
- przygotowujemy materiały analityczno-informacyjne
- tematyczny monitoring mediów ukraińskich
- usługi reklamowe na stronach Serwisu
- sprzedaż zdjęć z prawem do publikacji
- inne usługi

UKRAiNA.net.pl - informacje wprost ze źródeł


KALENDARiUM


Maj 2005 - Patronat medialny III Międzynarodowej Konferencji "EXPO-Wschód 2005" organizowanej przez Studenckie Koło Naukowe East West Business przy Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Grudzień 2004 - udział w misji międzynarodowych obserwatorów na wyborach prezydenckich na Ukrainie.

Maj 2004 - Patronat medialny II Międzynarodowej Konferencji "EXPO-Wschód 2004" organizowanej przez Studenckie Koło Naukowe East West Business przy Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Marzec 2004 - uruchomienie programu indywidualne konsultacje "Ukraina", dotyczących organizacji biznesu na Ukrainie we współpracy z renomowanymi specjalistami ukraińskich firm konsultingowych.

Grudzień 2003 - sfinalizowanie jednego z etapów projektu "Informacyjny Most" z ukraińską agencją informacyjną "Kontext Media", początek działalności portalu Polska.net.ua skierowanego do ukraińskiego odbiorcy, który publikuje bieżące materiały o życiu gospodarczym Polski.

Październik 2003 - Patronem medialnym projektu PAUCI "Wpływ turystyki indywidualnej na rozwój małej przedsiębiorczości w usługach hotelarskich" realizowanego przez Stowarzyszenie Wspierania Integracji z Unią Europejską z Jeleniej Góry wraz "Alliance of assistance to the development of the rural green tourism in the Crimea" z Krymu.

Kwiecień 2003 - początek realizacji wspólnego projektu z agencją "Kontext Media" noszącego nazwę "Informacyjny Most", który stawia sobie za cel informowanie o rynku sąsiada i stanowi praktyczną pomoc dla firm po obu stronach granicy.
HiSTORiA


2005-01-03, Pomarańczowa Rewolucja, PODZIĘKOWANIE

Szanowni Czytelnicy !

Pragniemy podziękować za Wasze wsparcie dla Ukrainy.

Listy przesyłane do nas przekazujemy na bieżąco na Ukrainę do publikacji i dalszego rozpowszechnienia do naszych przyjaciół pracujących w agencjach informacyjnych, gazetach, firmach, instytucjach i organizacjach.

Otrzymaliśmy już od nich podziękowania, które niniejszym składam na Wasze ręce.

Teksty podziękowań znajdują się w "Księdze Gości". Natomiast gazeta gospodarcza "Ukraina-Business" w dniu 1 grudnia br. opublikowała nasze posłanie oraz część Waszych listów, które były również odczytane na Majdanie Niepodległości 2 grudnia 2004 przez redaktora naczelnego tej że gazety Jurija Wasylczuka.

Redaktor Naczelny
Ihor Maruszeczko


2004-11-29, Pomarańczowa Rewolucja, APEL

Dzisiaj cały świat widzi, że Ukraina nie jest częścią Rosji.

Odbywa się tam "Pomarańczowa Rewolucja" i niezależnie od politycznych roszad na fotelu prezydenta jej oblicze zmieni się już na zawsze.

Przez ostatnie lata Polska nie doceniała korzyści płynących z takiego sąsiedztwa. Polskie firmy z trudem zdobywały pozycje na tym rynku, a ukraińskie w Polsce raczej nie były chętnie widziane.

Obecne przemiany i ważna w nich rola wybitnych przedstawicieli polskiego narodu zmieni grunt ukraiński w bardziej przychylny dla polskiego przedsiębiorcy, bo nikt na Ukrainie nie zapomni tych elektryzujących listopadowych dni. O tym warto pamiętać, myśląc w przyszłości o ukraińskim rynku.

Nasza redakcja na bieżąco stara się informować o sytuacji gospodarczej na Ukrainie. Śledzimy dostępne nam źródła zarówno te oficjalne jak i prywatne - relacje znajomych, zaprzyjaźnionych osób, korespondentów.

Życzymy naszym przyjaciołom, bliskim, wszystkim manifestującym w Kijowie, we Wschodniej Ukrainie, w południowych jej regionach, w zachodnich obwodach wytrwałości i zwycięstwa!

Nasza redakcja solidaryzuje się z "Pomarańczową Rewolucją"
Redaktor Naczelny UKRAiNA.net.pl
Ihor Maruszeczko

Każdy z Was może mieć swój symboliczny wkład w zwycięstwo "Pomarańczowej Rewolucji". Prosimy Was o przesyłanie listów z poparciem a my przekażemy je do naszych przyjaciół na Ukrainie.
Redaktor Naczelny: Ihor Maruszeczko
tel: 0602-261-893
fax: (+48 22) 771-9745

List do redakcji


E-mail

List

Podpis


©UKRAiNA.net.pl

DO GÓRY   |  ARCHiWUM